Każdego roku w czwartą niedzielę po Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, wierni w kościołach modlą się o nowe powołania do kapłaństwa. W tym roku krakowscy księża i klerycy będą opowiadać o swoim powołaniu na Twitterze.

Zadaliśmy kilkunastu księżom, diakonom oraz klerykom jedno proste pytanie: czym dla ciebie jest kapłaństwo? Odpowiedzi nagraliśmy na telefon i przez całą niedzielę będziemy je umieszczać na twitterowych profilach archidiecezji oraz seminarium – tłumaczy ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika Archidiecezji krakowskiej.

Na temat powołania do kapłaństwa mówią m.in. biskup Jan Zając, rektor seminarium ks. Krzysztof Gryz, ceniony spowiednik o. Jordan Śliwiński oraz znany rekolekcjonista ks. Wojciech Węgrzyniak. Wypowiedzi duchownych są zwięzłe, żadna nie przekracza 30 sekund, wszystkie będą oznakowane hasztagiem #NiedzielaPowołań.

#NiedzielaPowołań na Twitterze jest wspólną inicjatywą biura prasowego Archidiecezji krakowskiej oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Oficjalny profil @ArchKrakowska na Twitterze został otwarty 2 kwietnia przez kard. Stanisława Dziwisza. Od grudnia 2012 roku konto @seminarium_krk na popularnym serwisie społecznościowym mają też klerycy krakowskiego Seminarium