Zapraszamy na Dzień Otwarty naszego seminarium, który odbędzie się 21 maja 2016 roku w godzinach 9-15 pod hasłem “Seminarium z pasją”

Kto może przyjść? Kto zagra koncert? Jak zgłosić grupę zorganizowaną? Kliknij, aby się dowiedzieć!

Dlaczego z pasją?

Dlaczego Seminarium z pasją? Seminarium to instytucja, która na co dzień jest zamknięta. Wielu może twierdzić, że tutaj się nic nie dzieje. Jest wręcz przeciwnie i może to powiedzieć każdy, kto tutaj był! Seminarium pełne jest pasji kleryków, którzy się tutaj znajdują. Wiele inicjatyw, które dawno temu rozpoczęli klerycy do dziś trwa w całej Archidiecezji Krakowskiej. Wystarczy wspomnieć, że klerycy regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, organizują turnieje i wydarzenia kulturalne. Są obecni się w różnych środowiskach, aby z jednej strony rozwijać swoje talenty, a z drugiej, świadectwem życia, ukazywać Chrystusa tam, gdzie często nie dociera zasięg duszpasterstwa parafialnego. To właśnie znaczy pasja z hasła promocyjnego Dnia Otwartego naszego Seminarium.

Koncert

W Seminarium krakowskim istniało już wiele zespołów muzycznych m.in. Siloe czy Metafizyka. Ten jest jednak szczególny, gdyż powstał jako owoc ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia. Zespół „Rock Miłosierdzia” swój debiut miał już na konkursie piosenki religijnej Cecyliada 2015, gdzie zajął pierwsze miejsce. Wystąpili również w Krzeszowicach w ramach Niedzieli Powołań. Wszyscy członkowie tego zespołu to klerycy, podczas Dnia Otwartego zagrają trzykrotnie (10:00, 12:00, 14:00) i zaprezentują oprócz swoich własnych utworów piosenki dobrze znane. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Grupy zorganizowane

Podczas Dnia Otwartego każdy może wejść i zobaczyć „od środka” budynek krakowskiego Seminarium. Jednakże w tym roku dodatkowo chcemy ugościć całe zorganizowane grupy, które przyjadą do nas, jako przedstawiciele szkół i parafii. Przygotowaliśmy specjalny plan oprowadzania w którym będzie można oprócz budynku zobaczyć także zwyczaje oraz, jak mówi hasło Dnia Otwartego, pasje kleryków. Prosimy o zgłaszanie grup: telefonicznie: (12) 422-90-92, mailowo: admin@seminarium-krakow.pl, bądź przez portal społecznościowy Facebook.

Marcin Stopka