14 kwietnia reprezentacja naszego Seminarium rozegrała rewanżowy mecz z drużyną Wyższego Seminarium Duchownego z Radomia, tym razem na boisku przeciwnika. W pierwszym meczu, który odbył się w Krakowie 5 dni wcześniej, padł remis 3:3.

Mecz odbywał się całkowicie pod naszą kontrolą,

tak że już po pierwszych 5 minutach prowadziliśmy 0:1. Przez całą pierwszą połowę wytworzyliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji strzeleckich, niemniej jednak już żadna bramka nie padła.

Na początku drugiej odsłony meczu Radomianie ostro rzucili się za odrabianie strat, czym przysporzyli nam trochę kłopotów; jednakże bramka strzelona przez nas na 0:2 pozwoliła nam na chwilę odetchnąć, dopóki gospodarze po pięknym uderzeniu zza pola karnego nie strzelili honorowej bramki. To sprawiło, że końcówka była bardzo nerwowa, gdyż 1 błąd po którejś stronie mógł zadecydować o awansie bądź odpadnięciu z całego turnieju. Tę presję jednak zwyciężyliśmy my, zdobywając bramką na 1:3, a wraz z nią awans do III rundy w ramach XIV Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych.

Wszystkie 3 bramki dla naszej reprezentacji zdobył dk. Adrian Mętel, który, jak przystało na mistrza, godnie pożegnał się z naszą drużyną po 6 latach występów.

Naszą grę wspierali również przełożeni: ks. prokurator Andrzej Fyda oraz o. Jerzy Pytraczyk, którzy przyjechali na mecz i razem z nami świętowali tę wiekopomną chwilę.