Mówi się, że nic dwa razy się nie zdarza… Ale, jednak do końca chyba tak nie jest. Po zaciętym, ale pięknym meczu, już po raz trzeci z rzędu zostaliśmy mistrzami Krakowskiej Ligi Kleryckiej. Klerycka Liga Krakowska to rozgrywki piłkarskie, w której biorą udział Seminaria Duchowne, które mieszczą się w Archidiecezji Krakowskiej.

Przez cały rok formacyjny, klerycy gromadzą się na boiskach i walczą o Puchar przechodni Metropolity Krakowskiego. W tym roku w turnieju wzięły udział seminaria: WSD Kraków, Misjonarze, Paulini, Salezjanie, Saletyni, Bernardyni, Dominikanie, Michalici i Redemptoryści.

Finał turnieju odbył się 1 VI 2016r, zmierzyły się w nim drużyny WSD Kraków i WSD Misjonarzy. Mecz odbył się w ciężkich warunkach pogodowych. Upał dawał się we znaki każdej ze stron, jednak mimo tego zawodnicy każdej z drużyn dali z siebie wszystko. Mecz lepiej rozpoczął się dla nas. Po pięknej indywidualnej akcji, bramkę w siatce umieścił Patryk Jagos. Jednak dobre złego początki. Bramkę wyrównującą, po ładnej i składnej akcji, zdobył Tomasz Gawlik. Później wyraźnie nasza gra się pogorszyła i po chwili drużyna Misjonarzy prowadziła 2:1, gdy piłkę do własnej bramki wpakował jeden z naszych obrońców. Ale to nie był koniec naszych kłopotów… Po niepotrzebnym faulu na jednym z zawodników drużyny przeciwnej sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł najlepszy strzelec tegorocznych rozgrywek Daniel Frąc i pewnym mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce, zdobywając swoją dziewiętnastą bramkę. Na przerwę schodziliśmy więc z wynikiem 1:3.

Druga połowa była zupełnie inna. Wyszliśmy zdeterminowani i pełni wiary w zmianę wyniku. Pozwoliło nam to już na samym początku zdobyć bramkę kontaktową. Po błędzie obrony drużyny Misjonarzy do piłki dopadł Patryk Jagos, który zwodem zmylił bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Bramka ta ewidentnie dodała nam skrzydeł. Rywalizacja się zaostrzyła. Ale to my zachowaliśmy więcej spokoju i dogoniliśmy rywali. Indywidualną akcję, z linii obrony przeprowadził Bartłomiej Znaleźniak i sprytnym strzałem zewnętrzną stroną stopy umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce kamień spadł nam z serca. Można powiedzieć, że mecz rozpoczął się do nowa. Taki wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Potrzebna więc była dogrywka. Każda z drużyn podeszła do niej zmotywowana, mimo iż zmęczenie było widoczne. W dogrywce lepiej odnalazła się nasza drużyna i już na samym jej początku, po szybko wykonanym rzucie rożnym, bramkę zdobył Bartłomiej Wajda. Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania, mimo iż drużyna misjonarzy czyniła wiele, aby to zmienić. Niebezpieczne strzały nie znalazły jednak drogi do naszej bramki.
Po końcowym gwizdku to my mogliśmy się cieszyć i radować kolejnym zwycięstwem. Szczególnie, że było ono już trzecim z rzędu, dzięki czemu Puchar Metropolity Krakowskiego Księdza Kardynał Stanisława Dziwisza pozostaje w naszym seminarium już na zawsze!
Finał Ligi Krakowskiej był ostatnim meczem, który rozegraliśmy w tym roku formacyjnym. Dziękujemy serdecznie wszystkim drużynom które wzięły udział w tegorocznej lidze. Dziękujemy za zaangażowanie, zdrową rywalizację i wspólnie miło spędzony czas. Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie spotkamy się w jeszcze szerszym gronie. Życzymy miło spędzonych wakacji i do zobaczenia w październiku!!!

W tym roku nasze seminarium reprezentowali:

Zawodnik Pozycja Bramki
Marek Kulman Bramkarz 0
Michał Tomal Bramkarz 0
Adam Aleksandrowicz Obrońca 0
Bartłomiej Bachleda-Szeliga Obrońca 3
Bartłomiej Grociak Obrońca 2
Bartłomiej Małek Obrońca 1
Bartłomiej Znaleźniak Obrońca 3
Piotr Iwanek Pomocnik 8
Maciej Dunat Pomocnik 11
Bartłomiej Wajda Pomocnik 2
Krzysztof Rozenek Pomocnik 1
Szymon Kapłon Pomocnik 0
Patryk Jagos Napastnik 18
Marcin Łopatka Napastnik 8

 

Bartłomiej Grociak