Zwieńczeniem sezonu naszych seminaryjnych biegaczy był XIII Półmaraton Jurajski w Rudawie, w którym wystartowała dziesięcioosobowa reprezentacja złożona z diakonów i kleryków wszystkich roczników.

Półmaraton Jurajski cieszy się dużym prestiżem wśród biegaczy ze względu na trasę, która jest zarazem piękna (prowadzi częściowo m.in. przez Dolinę Będkowską), jak i trudna, ze względu na liczne wzniesienia i spore przewyższenie, zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień trenują na trasach miejskich. Nasze seminarium na tym biegu reprezentowane było po raz drugi, w niedzielę 12 czerwca na starcie stanęli: diakoni Wojtek Borowiec i Michał Marek oraz klerycy: z roku IV – Marcin Filar, Patryk Jagos, Szymon Miłek, Michał Mleczek i Grzesiek Sztafiński, z roku III – Michał Kowalcze, z roku II – Dawid Hebda, z roku I – Wojtek Mikołajek. Wszyscy ukończyli bieg, pokonując upał i swoje własne słabości, a w niektórych przypadkach także rekordy na tym dystansie. Największym odkryciem okazał się Wojtek Mikołajek, który startując po raz pierwszy z drużyną seminaryjną zostawił daleko w tyle wszystkich kolegów, osiągając świetny czas 1:35:21.

Przed nami wakacje, ale buty do biegania naturalnie nie pójdą w odstawkę – myślami już wybiegamy w stronę kolejnych, jesiennych wyzwań.

Marcin Filar