Dnia 5 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Tegorocznym gospodarzem turnieju było Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn z całej Polski, były to seminaria z: Kielc, Krakowa, Radomia, Olsztyna, Opola, Przemyśla, Drohiczyna, Siedlec, Torunia, Warszawy oraz bracia Dominikanie z Krakowa i bracia Franciszkanie z Łodzi. Nasze seminarium reprezentowali: Bartłomiej Bachleda- Szeliga, Bartłomiej Grociak, Patryk Jagos, Maciej Dunat, Piotr Iwanek, Bartłomiej Małek, Bartłomiej Znaleźniak, Adrian Pietrasina.

Tegoroczny turniej stał na wysokim poziomie. Mecze były wyrównane, często o zwycięstwie i losach awansu decydowała różnica jednej bramki. W pierwszym etapie rozgrywek – fazie grupowej – przyszło zmierzyć się nam z reprezentacjami gospodarzy WSD w Kielcach i WSD Metropolii Warmińskiej Hosianum w Olsztynie. Z każdą z tych drużyn rozegraliśmy dwa spotkania – mecz i rewanż. Nasza drużyna wygrała grupę i przeszła do półfinału, gdzie zmierzyliśmy się z seminarium z Siedlec, po zaciętej walce nieznacznie im ulegliśmy, a o zwycięstwie przesądziła bramka strzelona w pierwszej połowie. Mecz zakończył się wynikiem 0:1. Musieliśmy więc walczyć o trzecie miejsce z Franciszkanami z Łodzi. W tym meczu emocji, jak zwykle nie brakowało. Do ostatniej sekundy, żadna z drużyn nie mogła być pewna wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 i to my ostatecznie cieszyliśmy się z brązowego medalu Mistrzostw Polski.

Naszą radość zwiększyła wiadomość, że nasz zawodnik Adrian Pietrasina został uznany najlepszym bramkarzem turnieju. Decyzja organizatorów była jak najbardziej słuszna, gdyż Adrian wielokrotnie stawał się zaporą nie do przejścia i jego interwencje ratowały nas przed utratą bramki.

Bartłomiej Bachleda-Szeliga

Wyniki naszej drużyny w grupie:


WSD w Kielcach – WSD AK 0:1
WSD Metropolii Warmińskiej Hosianum – WSD AK 0:1
WSD AK – WSD w Kielcach 1:1
WSD AK – WSD Metropolii Warmińskiej Hosianum 0:1

I miejsce: WMSD Warszawa
II miejsce: WSD Siedlce
III miejsce: AWSD Kraków

Najlepszy bramkarz: Adrian Pietrasina (WSD Kraków)
Król strzelców: Konrad Jasiński (WMSD Warszawa)