Zakończył się pierwszy etap Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej. W ciągu dwóch dni (25-26 listopada) aż 373 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych sprawdziło swoją wiedzę liturgiczną. Wynik ten niemal czterokrotnie przewyższa frekwencje każdej z poprzednich edycji konkursu. Ku naszemu zaskoczeniu i radości prace konkursowe napłynęły z aż sześciu diecezji!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi. Wierzymy, że trud włożony w Wasz rozwój intelektualny wpłynie na sposób w jaki będziecie przeżywać życie wieczne, które celebrujemy w liturgii.

Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie entuzjazm z jakim został przyjęty przez księży opiekunów, katechetów, oraz animatorów. To dzięki Wam nasza inicjatywa mogła dotrzeć do Waszych podopiecznych. Dziękujemy za podjęcie współpracy w naszym wspólnym dziele! Chcemy doskonalić nasz projekt, dlatego będziemy również wdzięczni za wszelkie wskazówki pedagogów i duszpasterzy. Liczymy, że Wasze doświadczenie pozwoli nam przygotować kolejne edycje konkursu na coraz wyższym poziomie.

Spośród nadesłanych prac wyłoniliśmy uczestników z najlepszymi wynikami. W mury Krakowskiego Seminarium zapraszamy 99 finalistów, którzy w dwóch kategoriach wiekowych zmierzą się w etapie finałowym 11 marca 2017. Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz literatury rozesłane zostały na maile organizatorów.

Wszystkim finalistom gratulujemy osiągniętych wyników. Do zobaczenia w Krakowie!

Szymon Kapłon