22 stycznia 2017 roku w naszym seminarium już po raz 37 odbyło się opłatkowe spotkanie Braterstwa Chorych. Od wczesnych godzin porannych przyjeżdżali zaproszeni goście. Było ich ponad 80 i to z różnych części Krakowa i okolic. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 10:00 w kaplicy seminaryjnej. Liturgii przewodniczył ks. bp Grzegorz Ryś. W asyście ks. Sławomira Kołaty, ks. Tomasza Grzesiaka i ks. Rafała Kasperka.

Podczas homilii ksiądz biskup mówił, że Królestwo Boże to Kościół i w tym Kościele znajduje się Braterstwo. Nawiązał do pierwszym uczniów, którzy żyli w jednej wspólnocie, w jednym braterstwie. Po Mszy Świętej wszyscy udali się na refektarz, gdzie miało miejsce błogosławieństwo opłatków i wspólne życzenia. Podczas tego poczęstunku pani Stanisława Grochal podziękowała wszystkim zebranym za przybycie, oraz w imieniu całego Braterstwa złożyła podziękowania na ręce biskupa Rysia, rektora WSD AK ks. Krzysztofa Gryza oraz ks. Tomasza Grzesiaka. W swojej przemowie podziękowała także za całe lata posługi dla Braterstwa i przekazała oficjalnie funkcję nowo wybranej szefowej. Całe spotkanie Było wypełnione śpiewem kolęd i życzeniami, które płynęły z serca.

Po życzeniach i poczęstunku o 12:15 wszyscy zaproszeni uczestniczyli w przedstawieniu bożonarodzeniowym Trudny wybór, który został przygotowany przez braci z roku III. Po spektaklu nastąpił czas powrotu do domu.

Było to bardzo ważne wydarzenie. Wszyscy z różnych części Krakowa mogli przyjechać, aby razem z klerykami i przełożonymi seminarium dalej świętować wielką tajemnicę, że Syn Boży zstąpił z Nieba i stał się człowiekiem. Nie liczył się tutaj trud przygotowania i dogrania wszystkiego, liczył się tylko uśmiech i radość członków tak wielkiego i prężnie rozwijającego się Braterstwa. Ten jeden uśmiech zarażał wszystkich radością i szczęściem. Ten jeden uśmiech ukazał jak ważna jest każda chwila poświęcona drugiemu człowiekowi i jak wiele dobrego można uczynić rozszerzając Królestwo Chrystusa na ziemi.