Błysk fleszy, szeroko otwarte drzwi, trudne pytania, tłum fanów odwiedzających krakowskie seminarium i świadectwo życia, to nic innego jak kolejne spotkanie z cyklu „Ich Areopag wiary” organizowane przez kleryków WSD AK. Gościem specjalnym ostatniej edycji był Zygmunt Muniek Staszczyk – wokalista zespołu T.Love.

We wtorkowy wieczór na auli im. Jana Pawła II przy ul. Podzamcze 8 do spotkania na „Areopagu” zasiedli: Zygmunt Muniek Staszczyk – gość wieczoru oraz kl. Krzysztof Kruczek razem z Kingą Poniewoźnik – w roli prowadzących. 

Wśród uczestników wydarzenia obecni byli studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i przedstawiciele innych krakowskich uczelni wyższych oraz lokalnych mediów, fanów Muńka i sympatyków seminarium.

Historia, którą przedstawił pan Zygmunt to opowieść o dzieciństwie, młodości
i przepychankach z Bogiem oraz o jego drodze w poszukiwaniu tego co najważniejsze: „Życie to ciągłe tańczenie na linie, żeby było łał. Ja mam już gdzieś to łał”. – Mówił podczas spotkania artysta. „Było jak było, a teraz idziemy dalej” – wspominał w innym miejscu wokalista zespołu T-Love.

W dalszej części była mowa o tym, że wiara to nie gusła, ale czysta i trudna prawda.
W przejrzysty i dosłowny sposób Muniek Staszczyk odpowiadał na temat związany z modlitwą i wiarą porównując je do rozmowy z Jezusem, jak z najlepszym przyjacielem czyli tzw. „gadka bezpośrednia”. Gość wieczoru bez ogródek przyznał że: „najfajniejszy moment na Eucharystii to przybicie piątki osobie, której nie znasz”. Ostatnia część była czasem na podsumowanie faktów z życia i osobistej relacji z Bogiem. „Chrześcijaństwo jest ciekawe, ale trudne
a wszystko inne to taki mały „pikuś” przy Panu Bogu” – wyznał na zakończenie wokalista.

W ostatniej odsłonie spotkania przyszedł czas na pytania ze strony publiczności. Areopag przebiegał w radosnej atmosferze. Całość zakończyła się gromkimi brawami, wspólną modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił zgromadzonym ks. V-ce rektor Sławomir Kołata. Na koniec przyszedł czas na wspólne zdjęcia z Muńkiem Staszczykiem.

Maciej Godzieszka