W poniedziałek, drugiego października br. w naszej seminaryjnej kaplicy Kaplicy pod przewodnictwem ks. rektora Janusza Mastalskiego miała miejsce uroczysta inauguracja Roku Formacyjnego 2016/2017. Uroczystość uświetnił swoją obecnością ks. arcybiskup Marek Jędraszewski.

Metropolita Krakowski w słowie skierowanym do przełożonych i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego pragną podzielić się przemyśleniami związanymi z obchodzoną w obecnym roku setną rocznicą Objawień w Fatimie. Zwracając uwagę na niespokojny, pełen chaosu i niepewności czas I wojny światowej w jakim Matka Boża ukazała się trojgu pastuszków, jasno i wyraźnie wskazał nam na konieczność uczynienia Maryi przewodniczką na naszej drodze do kapłaństwa i zachęcił do podążania jej śladami do Chrystusa. Następnie został odczytany regulamin naszego seminarium oraz nastąpiła proklamacja władz samorządu alumnów WSD AK. Na zakończenie w słowach Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa zawierzyliśmy siebie i nadchodzący rok Sercu Jezusa, patronującemu naszej seminaryjnej kaplicy.

Niech Maryja, Matka kapłanów będzie nam przewodniczką i wzorem za którym będziemy podążać nie tylko w czasie nadchodzącego roku formacyjnego ale i przez całe nasze życie.

Wojciech Mikołajek