Po raz kolejny w naszym seminarium odbył się ostatni etap kursu na animatora liturgicznego organizowanego przez diecezję Bielsko-Żywiecką. W sobotnie przedpołudnie do krakowskiego seminarium przyjechało ponad 80 uczestników tego wydarzenia wraz z duszpasterzami i opiekunami z parafii: katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej, konkatedralnej NMP w Żywcu oraz Pietrzykowic, Gilowic, Rajczy, Wieprza, Jawiszowic, Straconki, Wapiennicy, Kęt, Targanic, Jaworzynki i innych.
Dla uczestników był przygotowany test złożony z ponad 20 pytań. Zagadnienia podejmowane na egzaminie dotyczyły roku liturgicznego i posługi przy ołtarzu. Nad całością wydarzenia czuwał ks. Sławomir Zawada – który prowadził kursy i spotkania dla przyszłych animatorów. Przybyłych gości przywitał ks. v-ce rektor Sławomir Kołata. W akcję byli również zaangażowani klerycy diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Jest już tradycją, że nowi animatorzy służby liturgicznej otrzymają krzyże poświęcone przez ks. bp Romana Pindla, podczas Mszy Krzyżma w najbliższy czwartek w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Nowym animatorom gratulujemy podjętej posługi i życzymy potrzebnych łask w pomocy księżom na rodzinnych parafiach.

Maciej Godzieszka