„Być milczącym przed Bogiem to niemal być podobnym do Boga“ (kard. R. Sarah, Moc milczenia). Od początku świata człowiek wychodzi na pustynię, na bezludne miejsce, by zbliżyć się do Boga. Góry są takim miejscem, dlatego należy z nich korzystać nie tylko w celach turystycznych i sportowych, ale również wykorzystywać je jako miejsce modlitwy.

W dniach od 22.06.2018 (piątek) do 06.07.2018 (piątek) organizowana jest wyprawa górska Głównym Szlakiem Beskidu (GSB). Szlak liczy ok. 495 km i rozpoczyna się w Wołosatym (Bieszczady) a kończy się w Ustroniu (Beskid Śląski). Szlak jest podzielony na 15 dniowych odcinków, w czasie których zapewnione jest również uczestnictwo we Mszy Świętej oraz okazja do co najmniej 15 minutowej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy Liturgią godzin.

Uczestnictwo w jakiejkolwiek części wyprawy, nawet w pojedynczych dniach, jest możliwe i mile widziane. Propozycja trasy skierowana jest do wszystkich, którzy pragną połaczyć wędrówkę z modlitwą i umożliwia również wybiórcze wędrówki! Krótka informacja o ewentualnym zainteresowaniu taką propozycją byłaby pomocna, aczkolwiek można dołączyć się nawet spontanicznie na dowolnym odcinku drogi, nawet bez zameldowania.

Jeśli jesteś zainteresowany rozmową, górami, modlitwą – zapraszam na wspólny odcinek Głównym Szlakiem Beskidu.

Ks. Michał Mleczek
Neoprezbiter Archidiecezji Krakowskiej

Kontakt:

Dokładny plan

Plan w formie książeczki (A5)