W niedzielę 19 sierpnia odbyła się już kolejna – IV Edycja Kler Garden. Tym razem nasz ogród odwiedziła rekordowa liczba osób! Wśród nich znaleźli się nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale również turyści z różnych obszarów Polski, a także zza granicy. Największą grupę odwiedzających stanowiły rodziny z dziećmi, a wśród nich znalazła się jedna bardzo liczna rodzina, która przybyła aż z Ekwadoru. Podczas tej edycji nowością była fontanna wykonana przez kleryków naszego seminarium. Jak do tej pory, każdy gość mógł skosztować orzeźwiającej lemoniady: ogórkowej, brzoskwiniowej, czy też pomarańczowej.

Doświadczenie kolejnego spotkania z przybyłymi do nas gośćmi pokazuje, że jest to bardzo dobra inicjatywa, którą pragniemy nadal kontynuować. Kler Garden jest bardzo dobrym wydarzeniem, gdzie można się spotkać w zaciszu seminaryjnego ogrodu, odpocząć, napić się czegoś, zintegrować z innymi grając w różne gry zespołowe, czy też poczytać książki w naszym “cichym kąciku”. Oprócz tego jak się już po raz kolejny okazało, jest to bardzo dobre miejsce i czas, aby spotkać się z klerykami czy też księżmi i porozmawiać.

Dla nas kleryków, jest to bardzo dobra forma duszpasterstwa, gdzie możemy być bliżej ludzi. Wszystkim odwiedzającym serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję Kler Gardenu.

 

Piotr Bułka