W ubiegłą sobotę, tj. 12 października, miała miejsce pielgrzymka diecezji bielsko – żywieckiej do Koszyc, miejsca męczeńskiej śmierci św. Melchiora Grodzieckiego. W to miejsce udała się również część naszej wspólnoty seminaryjnej pochodząca z tej diecezji. Wczesnym rankiem wyjechaliśmy z Krakowa. Gdy dotarliśmy do Koszyc, do Eucharystii pozostało jeszcze nieco czasu. Dzięki temu mogliśmy zwiedzić seminarium archidiecezji koszyckiej, co umożliwił nam posługujący tam ojciec duchowny, ks. Peter Ceľuch. Z uśmiechem na ustach powitał naszą wspólnotę i oprowadził po budynku, opowiadając o formacji tamtejszych kleryków.
Po pobycie w seminarium udaliśmy się do katedry pw. św. Elżbiety, w której o godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Uczestniczył w niej również arcybiskup koszycki Bernard Bober oraz liczni kapłani z diecezji bielsko – żywieckiej. Po Mszy Świętej udaliśmy się na posiłek, a następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa.

kl. Kacper Biłyk, fot. kl. Adam Płonka