W przeżywaniu wiary, rozeznawaniu powołania i kształtowaniu właściwych refleksji na temat kościoła klerycy krakowskiego seminarium nie są sami, bowiem mogą liczyć na wsparcie pasterza diecezji – arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który we wtorkowy wieczór po raz kolejny w tym roku formacyjnym odwiedził seminaryjną wspólnotę.

Systematyczne wizyty metropolity krakowskiego pozwalają klerykom rozwiać wiele osobistych wątpliwości oraz lepiej poznać istotę kapłańskiej posługi. Tym razem spotkanie miało charakter dialogu arcybiskupa z klerykami. Klerycy pytali metropolitę krakowskiego o treść nowego dokumentu w sprawie formacji seminaryjnej w Polsce oraz tematykę celibatu, o którym ostatnio jest głośno za sprawą synodu amazońskiego. Alumnów krakowskiego seminarium interesowało także, jak arcypasterz reaguje na zarzuty i skargi względem jego osoby oraz czy spotkał autorytety na drodze kapłańskiego życia?

Każde dobre odwiedziny można uznać za święto i powód do radości. Bardzo się cieszymy, że arcybiskup Marek Jędraszewski pomimo wielu obowiązków duszpasterskich znajduje czas na spotkania z klerykami. Każdorazowe odwiedziny pokazują potęgę jego ojcostwa duchowego, które charakteryzuje się przede wszystkim obecnością, towarzyszeniem i wspieraniem w realizacji powołania otrzymanego od Boga.

kl. Krzysztof Kawik, fot. kl. Adam Płonka