23 listopada mieliśmy okazję po raz kolejny przeżywać konkurs piosenki religijnej na cześć św. Cecylii pod nazwą „Cecyliada”. W tym roku również roczniki dały z siebie wszystko. Każdy zaprezentował się na bardzo wysokim poziomie. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były misje. Rocznik św. Pawła VI jako organizatorzy zabrali nas w podróż przez cały świat urozmaicając całe wydarzenie filmikami, które obrazowały sytuację panującą na danym kontynencie w ujęciu misyjnym. Nie zabrakło również dobrego humoru i dobrej zabawy. Prowadzący swoją postawą niejednokrotnie wzbudzili śmiech.

Warto nadmienić, że tegorocznymi podwójnymi zwycięzcami został rocznik I – bł. Michała Giedroycia. Swoim występem nie tylko wywarli wrażenie na jury, ale wśród widowni, dlatego też otrzymali oni nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepszą piosenkę misyjną. Natomiast za najlepszą dowolną piosenkę religijną nagroda powędrowała do rocznika III. Na Cecyliadzie również wystąpił nasz seminaryjny zespół KAIROS. Myślę, że wszyscy bawili się wspaniale. Na zakończenie ksiądz Rektor wygłosił do nas słowo i udzielił błogosławieństwa.

To był piękny czas. Alumni krakowskiego seminarium to zwykli ludzie, którzy potrafią robić niezwykłe rzeczy i tegoroczny konkurs piosenki był tego dowodem.

kl. Kamil Szczurek, fot. kl. Jakub Polak