29 stycznia naszą wspólnotę seminaryjną odwiedził ksiądz Wojciech Kościelniak – kapłan archidiecezji krakowskiej, który od 1990 roku przebywa na misjach w Tanzanii.

Ksiądz Wojciech z radością podzielił się z nami trzydziestoletnim doświadczeniem misyjnym oraz chętnie odpowiadał na stawiane przez kleryków pytania. Spotkanie wzbogaciło wiedzę słuchaczy o położeniu, kulturze i życiu religijnym mieszkańców Wschodniej Afryki. Ksiądz Kościelniak w czasie seminaryjnej formacji nie myślał, że jego powołaniem będą misje, i to w Afryce. Będąc klerykiem marzył o pracy z młodzieżą, grupami apostolskimi
i kontynuacją fascynacji ojcami Kościoła. Bóg jednak zaplanował inaczej Jego kapłańskie życie. A On z radością otworzył się na Boże plany i został misjonarzem – czyli tym, który głosi Dobrą Nowinę, który głosi Chrystusa Zmartwychwstałego.

Nasz gość podarował klerykom także książki, dzięki którym mogli oni szczegółowo poznać rzeczywistość buszu afrykańskiego oraz owoce Jego duszpasterskiej działalności. Jesteśmy wdzięczni, że Ksiądz Wojciech znalazł dla nas czas i zechciał podzielić się świadectwem swojego misyjnego powołania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

kl. Krzysztof Kawik, fot. kl. Adam Płonka