Od 26 do 28 lutego mieliśmy okazję przeżywać rekolekcje przygotowujące nas do czasu Wielkiego Postu i Zmartwychwstania Pańskiego. Głosił je ksiądz Wacław Grądalski z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, rodem z Gorlic. Konferencje, które głosił do nas były niezwykłe w swej treści. Opowiadał nam w taki zwyczajny sposób, jak przeżywa swoją wiarę oraz doświadcza w życiu działania Pana Boga. Niejednokrotnie też z ambony mogliśmy usłyszeć jakąś anegdotę czy też żart. Jak sam ksiądz Wacław mawiał: przeżywamy czas Wielkiego Postu, więc nakarmię was trochę sucharami.

Warto dodać, że nasz rekolekcjonista otworzył pierwszy w Polsce dom wspólnoty Cenacolo. Ta wspólnota gromadzi osoby, które pogubiły się w jakiś sposób w życiu, czy to przez alkohol, narkotyki czy też hazard. W czasie trwania naszych rekolekcji nawiedziły nas właśnie osoby z tejże wspólnoty i dały piękne świadectwo swojej wiary i tego jak wyglądała ich historia. Niezwykłym przeżyciem była możliwość posłuchania tych osób – Bartosza, Josefa i Maksymiliana.

Po przeżyciu tak bogatych w treść i modlitwę rekolekcji z nowym zapałem, siłą i Bożym Błogosławieństwem rozpoczynamy nowy semestr akademicki i formacyjny. Czas rekolekcji był wspaniały i każdy z nas z pewnością wyciągnął coś dla siebie.

kl. Kamil Szczurek, fot. kl. Adam Płonka

Zapraszamy do obejrzenia galerii: