Dnia 20.05.2026 Eucharystia była czasem pełnym radości, wdzięczności i budzącej się na nowo nadziei. Obecność zaproszonych księży gości: Jacka Kobiałki, Jana Błotko oraz Mariusza Chwedczuka, stała się świadectwem pięknego wypełnienia słów z czytania: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”, ze względu na ich wsparcie duchowe jak i materialne. Czytaj dalej

“Moc moja w Panu” Dziękujemy księdzu proboszczowi Andrzejowi Kopiczowi za przybliżenie postaci apostoła Nowej Huty, księdza Józefa Kurzei, którego toczy się proces beatyfikacyjny. Budowniczy kościoła zaczynał skromnie, od niewielkiej zielonej budki, ale oczyma wiary już widział ten kościół. Ksiądz niezłomny pozostanie w naszej pamięci na długo i będzie dla nasCzytaj dalej

Rozeznawaj! Podczas wczorajszej Mszy Świętej, którą sprawował ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny Diecezji Bielsko-Żywieckiej, najbardziej wybrzmiała myśl o motywacji wstąpienia do seminarium. Kaznodzieja zaznaczył, że nie zawsze pobudki podążenia tą drogą są górnolotne. Wystarczy choć w najmniejszym stopniu chcieć doświadczyć bliskości Boga, otworzyć się na jego łaskę, a OnCzytaj dalej

„Życzę Wam zdobyć mądrość, posiadać pasję i spotkać świadka” Wczoraj w naszej wspólnocie seminaryjnej gościliśmy ks. prof. dr hab. ppor. Jana Żelaznego, dyrektora Polskiej Sekcji Papieskiej Fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ksiądz Jan w swoim słowie do nas złożył nam życzenia winszując nam mądrości, która prowadzi i oświeca, pozwala odróżnićCzytaj dalej

Tamten wieczór na długo pozostanie w sercach naszych braci z III i IV rocznika, a także całej wspólnoty. To właśnie wtedy czternastu alumnów otrzymało z rąk Księdza Kardynała Grzegorza Rysia posługi lektoratu i akolitatu. Uroczystość odbyła się w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski (Arce Pana). Parafianom oraz księdzuCzytaj dalej

Wczorajszy dzień w naszej wspólnocie seminaryjnej był czasem szczególnej radości i modlitwy. Przeżywaliśmy święto Ofiarowania Pańskiego, które rozpoczęliśmy od poświęcenia świec gromnicznych. Światło zapalonych świec poprowadziło nas następnie w uroczystej procesji do kaplicy. Tam zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, dziękując Bogu za dar naszego powołania. W sposób szczególny polecaliśmy wCzytaj dalej