21 grudnia w kaplicy naszego seminarium biskup Roman Pindel włączył dziewiętnastu alumnów piątego roku do grona kandydatów do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu, udzielił również urzędu lektoratu trzem braciom z roku czwartego.

Admissio jest oficjalnym potwierdzeniem przez Kościół, że dany kandydat jest zdatny do sakramentu święceń. Obrzęd odbywa się po homilii w formie dialogu pomiędzy biskupem a kandydatami do święceń, kończy się odmówieniem przez biskupa modlitwy błogosławieństwa.

Wydarzenie to otworzyło przed alumnami V roku ważny etap bezpośrednich przygotowań do pełnienia posługi diakonatu, a w przyszłości prezbiteratu. Odpowiadając twierdząco na zadawane pytania nasi bracia wyrazili chęć do podjęcia wszelkich trudów związanych z jak najlepszym przygotowaniem do święceń, aby móc w przyszłości wiernie służyć Chrystusowi. Na zakończenie Mszy Świętej klerycy z piątego i czwartego roku wyrazili podziękowania Księdzu Biskupowi za okazanie zaufania oraz Księżom formatorom, którzy wspierali ich na drodze rozeznawania powołania.

Po uroczystej Eucharystii wszyscy udali się na refektarz, by tam złożyć sobie życzenia i zasiąść przy wigilijnym stole. Swoją obecnością zaszczycił nas także abp Marek Jędraszewski. Wieczór wigilijny w naszej wspólnocie został upiększony śpiewem tradycyjnych kolęd.

kl. Krzysztof Kawik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.