W dniach 25-29.09.2022r., nasza Wspólnota Seminaryjna miała okazję przyglądać się swojej drodze powołania, w czasie rekolekcji Lectio Divina, które prowadził dla nas Ojciec Krzysztof Wons SDS, wieloletni Dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.
Ksiądz Wons, podczas trwającego świętego czasu rozeznawania powołania, starał się przybliżyć nam wagę i wartość zasłuchania w Słowo Boże, jako swoistego drogowskazu dla badania pragnień, poznawania woli Pana Jezusa wobec swojego życia, a nade wszystko, ustawicznego budowania najważniejszej relacji Ucznia i Mistrza.
Cieszymy się, że nasza wspólnota miała możliwość rozpocząć nowy Rok Formacyjny, pod duchową protekcją człowieka żyjącego Pismem Świętym na co dzień. Wierzymy mocno, że czas rekolekcji przyniesie w naszym życiu dobre owoce, tętniące radością z kroczenia za Panem.