Kościół wspomina dzisiaj 108. męczenników II wojny światowej.

Wśród nich jest bł. ks. Piotr Dańkowski, absolwent krakowskiego seminarium, zginął śmiercią męczeńską 3 kwietnia 1942 roku w obozie koncentracyjnym w Auschwitz-Birkenau.

Jest patronem kleryków i kapłanów Archidiecezji Krakowskiej.

Wieczornej Eucharystii, przewodniczył ks. mjr Mateusz Korpak, kapłan archidiecezji krakowskiej, od 10 lat posługujący w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.

W wygłoszonym kazaniu, Kapłan podzielił się świadectwem swojego powołania, które w pierwszych latach realizował pracując w archidiecezji krakowskiej i obecnie w Ordynariacie Polowym.

Zachęcił alumnów do odkrywania powołania w powołaniu, gdyż Pan Bóg zna nasze myśli i pragnienia, które możemy realizować jako kapłani w różnych przestrzeniach pracy duszpasterskiej-podkreślił na zakończenie.

Dziękujemy Księdzu Majorowi Mateuszowi Korpakowi, za wspólną modlitwę i słowo.

Pamiętajmy w modlitwach o Żołnierzach Wojska Polskiego, kapłanach, którzy wśród nich posługują, o wszystkich dbających o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny.

Módlmy się także za kapłanów, aby na wzór wspominanych dzisiaj kapłanów męczenników, wśród nich bł. ks. Piotra Dańkowskiego, byli mężnymi i wiernym Sługami Chrystusa do końca swego życia.