Quo Vadis? Dokąd idziesz? – to pytanie Chrystus postawił przed Piotrem opuszczającym Rzym. Chciałbym, aby dzisiaj w Twoich uszach również wybrzmiało: „Dokąd zmierzasz? Do czego się spieszysz? Gdzie podążasz?” 

Właśnie dziś rozpoczyna się Adwent. 29 XI 2020 roku, godzina 0:00. Czas wyjątkowy. Wyjątkowy, bo jego „pandemiczne” tło jest niecodzienne. Wyjątkowy, bo obecna sytuacja Kościoła w Polsce różni się od tej, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Wyjątkowy, bo z pewnością jesteśmy w zupełnie innym miejscu naszego życia, niż chociażby w ubiegłym roku. W chaosie przemian jedno pozostaje niezmienne – Chrystus, który po raz kolejny zaprasza Cię do przeżycia przygody Adwentu.

To właśnie On chce, aby te najbliższe tygodnie były dla Ciebie WYJĄTKOWE, bo być może w końcu staniesz do walki o to, aby ten Czas Oczekiwania twórczo wykorzystać, by jak najlepiej przygotować się na spotkanie z Jezusem! Ta wyjątkowość może wynikać także z tego, że pośród wielu ważnych i absorbujących spraw, postanowisz sięgnąć po rzecz najważniejszą, tj. rzeczywistość Nieba, z którego przecież, Bóg przyszedł na ziemię. A może po prostu po raz kolejny zatrzymasz się na chwilę, by przypomnieć sobie, że celem Twojego życia jest świętość i uzyskasz odpowiedzi na pytania, które od dawna nurtują Twoje serce: „Dokąd zmierzam?”. „Do czego się spieszę?”. „Gdzie podążam?”.

Adwent w końcu musi też być czasem zastanowienia się i udzielenia odpowiedzi na pytanie: „Jakie miejsce w moim sercu zajmuje Bóg?” I dalej: „Co jestem gotów poświęcić i z czego zrezygnować, żeby jak największa przestrzeń mego serca należała właśnie do Niego?”, „Czy pozwolę na to, aby stać się gliną w Jego dłoniach, z której On – Najlepszy Artysta – będzie mógł stworzyć piękne arcydzieło?”

 Najbliższe 26 dni ma nas doprowadzić do spotkania z Nowonarodzonym Synem Bożym i znalezienia odpowiedzi na powyższe pytania. Właśnie to spotkanie – z Bogiem i z samym sobą – jest celem naszego oczekiwania, a jak dobrze wiemy, do każdego spotkania trzeba się przygotować. Aby wyprostować swoją drogę do serca Chrystusa i drugiego człowieka, konieczny będzie trening. Tylko od Ciebie zależy, czy i jak go wykorzystasz. Dlatego proponujemy Ci Adwentowy Challange. 26 wyzwań na 26 dni Adwentu przygotuje Cię na osobiste spotkanie z nowonarodzonym Bogiem-Człowiekiem w betlejemskiej stajence. Niech będzie to taki must have na tej drodze. Dobrze wykorzystajmy ten czas, bo nie wiadomo ile „podejść” będziemy mieli jeszcze przed sobą. W końcu sam Chrystus mówi dziś do każdego i każdej z nas: „Uważaj i czuwaj, bo nie wiesz kiedy czas ten nadejdzie”.

Jakub Łabuz