W minioną środę, w ramach cotygodniowej Eucharystii z gościem, naszą wspólnotę odwiedził ks. Marcin Stopka, kapłan diecezji bielsko-żywieckiej, który obecnie posługuje w parafii Świętej Trójcy w Bielsku-Białej. W słowie skierowanym do nas podzielił się świadectwem przeżywania własnego kapłaństwa oraz pasją do mediów, którą rozwija, kontynuując studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Przypomniał wszystkim, że chrześcijaństwo to religia pracy nad sobą, religia małych kroków, które stawiamy codziennie w stronę Boga. Zachęcał nas, abyśmy mieli plan na swoje życie w seminarium, mieli plan na kapłaństwo, i nieustannie konfrontowali go z Jezusem, wpatrując się w Najświętszy Sakrament. Kaznodzieja, jako dziennikarz, podjął także temat stosunku Kościoła do mediów. Media społecznościowe są przestrzenią, która potrzebuje ewangelizacji i kapłanów. Ksiądz powinien także tam towarzyszyć wiernym, szczególnie ludziom młodym, niosąc im światło wiary i nadziei. Na koniec ks. Marcin, odwołując się do słów: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”, zachęcał do modlitwy za siebie nawzajem oraz za kapłanów, aby „Pan Żniwa” obdarzał potrzebnymi łaskami do pracy duszpasterskiej, także tej za pośrednictwem mediów, tak bardzo koniecznej w dzisiejszych czasach.

Dziękujemy ks. Marcinowi Stopce za to eucharystyczne spotkanie oraz za adresowane do nas słowa zachęty, abyśmy nie bali się wypłynąć na głębię Sieci, by tam ukazywać ludziom Chrystusa i wartość Ewangelii.

kleryk Krzysztof Kawik