„On na nowo nas zrodził do żywej nadziei”.

(1P 1, 3)

Nadzieja to w dzisiejszym świecie towar deficytowy, a przecież tak cenny – potrafi uwolnić ludzkie serca od rozpaczy, potrafi przywrócić wiarę w to, że istnieje na tym świecie dobro, o które wciąż warto walczyć. Takie Dobro, dla którego warto żyć. Nadzieja to nieraz najcenniejszy dar, jaki człowiek może dać człowiekowi.

Czasem wystarczy jedno słowo, jedna myśl, maleńkie ziarno dobra, które ktoś wrzuci w nasze serce. Z tego ziarna może zakiełkować nadzieja, która jest zdolna przemienić naszą codzienność.

„ZIARNA NADZIEI” to nowa inicjatywa kleryków naszego seminarium. Sobota jest wyjątkowym dniem dla Kościoła – dniem nadziei i oczekiwania. W piątek Chrystus został ukrzyżowany, w niedzielę powstał z martwych. Sobota jest dniem nadziei, która przetrwała w sercu Maryi – nadziei na to, że jej Syn zwycięży śmierć. Dlatego w każdą sobotę będziemy chcieli podzielić się z wami ziarnem nadziei – myślą, która nam samym dodała otuchy. Przez krótkie, cotygodniowe artykuły, pragniemy spróbować podarować Wam jeden z najcenniejszych skarbów, jaki sami otrzymujemy od Chrystusa – nadzieję.

Serdecznie zapraszamy! Jednocześnie prosimy: udostępniajcie, przekażcie wiadomość znajomym, zachęcajcie – zwłaszcza tych, którzy potrzebują pokrzepienia, którzy tęsknią za nadzieją. Niech będzie to dzieło nas wszystkich – siejmy ziarna nadziei wszędzie, by przemieniać oblicze tej ziemi.