Choć rekrutacja do krakowskiego seminarium dobiega do końca, to sprawa powołań ciągle jest aktualna i każdy chrześcijanin powinien odkryć Boży plan w swoim życiu. Dlatego klerycy naszego seminarium zapraszają na kolejny cykl nagrań. Tym razem są to: „Rozmowy o seminarium”. Od 10 września każdego wieczoru o godzinie 18:00 na fanpage seminaryjnym można obejrzeć wywiady z alumnami z różnych lat formacji, którzy opowiadają o szczególnym dla nich miejscu, sercu każdej diecezji, źrenicy oka biskupa diecezjalnego – seminarium duchownym.

W przygotowanych przez nich nagraniach będzie można szczegółowo poznać drogę do kapłaństwa od etapu propedeutycznego aż do przyjęcia święceń diakonatu. Klerycy, wykorzystując piękną panoramę Krakowa, opowiadają o planie swojego dnia, o ważnym momentach formacji ludzkiej, duchowej, intelektualnej i duszpasterskiej. Dzielą się swoimi refleksjami o pobycie w seminarium, rozeznawaniu powołania, oraz podkreślają, jak dużą wartość dla każdego z nich ma seminarium, w którym przy Panu Jezusie w obecności formatorów i wspólnoty, mogą odkryć i rozeznać, czy Bóg na pewno powołuje ich do życia kapłańskiego. Młodzi ludzie opowiadają także o swoich pasjach, zainteresowaniach oraz tym, jak w seminarium mogą je rozwijać, aktywnie spędzając czas wolny i służąc innym otrzymanym od Boga darem.

Oglądając „Rozmowy o seminarium”, ci, którzy rozeznają swoje powołanie, mogą dowiedzieć, jak na co dzień wygląda życie alumnów oraz poznać niezwykłe historie młodych ludzi, którzy zdecydowali się powiedzieć „tak” Jezusowi. Alumni, występując w codziennych strojach, w luźnych rozmowach, w różnych miejscach Krakowa, chcą dotrzeć szczególnie do młodych, pokazując, że do seminarium wstępują normalni ludzie, których Pan zaprasza do niezwykłej służby. Rozmowy pozwolą także wszystkim zainteresowanym zobaczyć inny wizerunek seminarium niż zazwyczaj spotykamy w mediach społecznościowych. Zapraszamy wszystkich do słuchania oraz udostępniania na swoich profilach.