21 czerwca, w Kaplicy seminaryjnej została odprawiona dziękczynna Msza Święta w 115. rocznicę urodzin bł. ks. Piotra Dańkowskiego, absolwenta krakowskiego seminarium.  Mszy Świętej przewodniczył ks. Ryszard Gacek, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Krakowskiej. Homilię zaś wygłosił ks. Władysław Dańkowski, bratanek Błogosławionego Męczennika.
Eucharystię koncelebrowali także Kapłani pochodzący z parafii Trójcy Przenajświętszej w Jordanowie.
Kaznodzieja odnosił się do powołania kapłańskiego, które jest wpisane w Kapłaństwo Chrystusa, wskazał także na kapłańskie życie bł. ks. Piotra.
Wspominając osobę Błogosławionego, odwoływał się do wspomnień rodzinnych i zapisek pamiętnika. Nie poznał osobiście Wujka, jednakże pamięć o Jego Życiu i  Świętości była  bardzo żywa w domu rodzinnym.
Kończąc homilię przywołał słowa bł. Piotra, które skierował do ks. Puczki w chwili śmierci: Do zobaczenia w niebie!
13.06.1999 św. Jan Paweł II beatyfikował bł. ks. Dańkowskiego wraz ze 108 innymi męczennikami II wojny światowej.
Franciszek kard. Macharski, ówczesny Metropolita Krakowski ogłosił bł. Piotra Dańkowskiego, patronem kleryków i księży Archidiecezji Krakowskiej.
Na zakończenie Mszy Świętej, został poświęcony obraz Błogosławionego, który zostanie umieszczony w kaplicy seminaryjnej.
Uroczystość uświetniła także skomponowana specjalna pieśń ku czci bł. Piotra Dańkowskiego, której autorem jest dk. Artur Salabura.
Za wstawiennictwem bł. ks. Piotra Dańkowskiego, módlmy się o powołania i świętość kapłanów.